Üç ayın özeti

2010-10-24 10:52:00
Yaz bitti,ramazan bitti,bayram bitti…
Benim yazma isteğim birtürlü gelmedi.Halbuki şu okullar açılsın ev bana kalsında sakin kafayla uzun uzun yazarım diyordum ama ben ha bugün ha yarın derken yarı yıl tatili gelecek nerdeyse.
Bu uzun süre zarfında gezdiğim gördüğüm benim olsun yediğimi içtiğimi yazmam gerek ama nerden başlayacağımıda bilemiyorum şimdi.
Tatil yemeklerimizden bahsediğim önce, Tatilimizi bir apartta geçirdiğimiz için haliyle yemeklerimizi kendimiz yaptık hal böyle olunca benim tatil moduna geçmemde pek kolay olmadı, gerçi bu sene senanın hakkını yememem lazım en güzel yaptığı yemeği günaşırı değişik soslarla getirdi

 

 

Önümüzdeki yaz için senaya bir iki çeşit daha öğretmem lazım…

Tatilin en gözde yemeğidir balık, Allahtan çokda severiz, eşimin yola çıktığımızda ‘’kendi ellerimle tuttuğum balıkları yedircem bu sene size’’demesinden sonra balık yemeden döncez galiba gibi bir endişeye kapıldık.Neyseki fazla inatçı bir mizaca sahip değil,kendi elleriyle tutamasada kendi elleriyle pişirdiği balıkları yedirdi.

SL277024.JPG

Şirin evsahibimiz Nuran teyzeyle kısırlarımız pişti oldu:)

Dondurmanın tatlı ihtiyacını gidrmediği günlerde şamtatlı,irmikli şekerpare

Beş çaylarıda boş olmuyor mesajının verildiği bir günde kurabiye yapmak şart oldu.

 sarenin ve bernanın tadını çıkarttığı hamağı, denizi, kumu geride bırakarak sağ salim evimize döndük

 

17.07.2010 (65).JPG

 

 

Huzurlu, keyifli, bol uykulu,bereketli iftar sofralarımızla ramazanıda geçirdikten sonra

bernanında okullu çocuklar kervanına katılmasıyla birlikte spiralli defterlerin envai çeşit kalemlerin silgilerin içinde buluverdik kendimizi, en zor seçim bernanın suluğu barbilimi olsun minslimi(winks)???bir saat ikisinide elinde tuttuktan sonra barbili olmasına karar verdi.

 ressiimm (2).JPG

Şimdilik bu kadar yayınlacak bisürü tarifim birikti.  Evdeki sessizliğin tadını çıkarırken bir yandanda bunları sizlerle paylaşırım inşallah…

 

0
0
0
Yorum Yaz