Bir Davet ve İslim Kebabı

2010-03-03 00:50:00

 

Bu sofra 1 hafta önce umreye yolculadığımız anne ve babam için hazırlanmıştı. Aklıma estikçe akrabalarımızı eşimizi dostumuzu yemeğe çağırmayı seviyorum Ama böyle özel durumlarda bilhassa gayret ediyorum .Gelin yemekleri ,uzun yolculuk arefeleri verilen yemekler ,apartmana yeni taşınan komşuya gönderilen yemekler,kendi adıma görev addettiğim ve zevkle hazırlandığım yemekler.

 

Babam alışık olduğu yemekleri sevdiği için onun için illaki yüzük çorbası ve içli köfte menüde yer aldı.Annemde biraz süslü ve orjinal yemekleri sevdiği için hasanpaşa köfte ile islim kebabıda onun için yapıldı.Hernekadar püre köftenin üzerinde durmamakta ısrar etsede (bazen çok özenilen şeyleri herzaman yapmış olsanızda tutturamazsınız ya işte öyle birşey)gayet lezzetli bulundu.sarma ve ıspanaklı börekde davet yemeklerinin klasikleri olarak herkesin damak tadına hitabeden lezzetler olarak yerini aldı.

 

İslim kebabını bu kez diğerlerinden farklı olarak tek patlıcan dilimine doladım bazen uyguladığım bir yöntem ama bu kez biraz mecburiyetten oldu ikili kullansam patlıcanlar yetmiyecekti.Köfte için az yağlı kıyma kullandım soğan ekmek içi ve baharatlarla yoğurdum az yağlı teflon tavada hafif kızarttım dilimleyip kızarttığım patlıcanlara sardım üzerlerine domates ve biberide oturtup bir bardak salçalı suyunu üzerine gezdirip fırına verdim.

 

Yeni arkadaşlarımdan sevgili muko'dan böyle güzel bir hediye aldım kendisine çok teşekkürediyorum ,böyle güzel paylaşımlarla dolu nice senelere diyorum.

 

 

0
0
0
Yorum Yaz